

«Сім'я є колискою для інтелектуального, фізичного та соціального розвитку дитини.»
Глен Доман – американський лікар-фізіотерапевт, автор однойменної методики раннього розвитку, засновник Інституту досягнення потенціалу людини. Його методика проста, зрозуміла та доступна всім батькам.
Основні засади методики:
-
Людський мозок росте та розвивається, якщо він працює.
-
Інтенсивне інтелектуальне навантаження на мозок дитини в перші роки життя допоможе краще розвинути його інтелект.
-
Фізичне розвиток дитини безпосередньо пов'язано з інтенсивністю формування мозку.
-
Мозок дитини запрограмовано на навчання! До трьох років, поки триває його активне зростання, дитині не потрібна жодна додаткова мотивація для навчання. Якщо грамотно організувати процес, дитина з насолодою вчитиметься всьому, що йому запропонують батьки.
Одиниця знання з Домана називається біт. Один біт інформації – це картка із точним зображенням предмета чи об'єкта на ізольованому білому фоні з червоним підписом унизу. Біти поєднуються в категорії. До категорії входить група з 10 і більше бітів, логічно пов'язаних один з одним. Наприклад, категорія "Дикі тварини", "Транспорт", "Фрукти", "Космос".
Займатися з дитиною краще у першій половині дня. Декілька занять з певним інтервалом. Картки потрібно показувати на відстані приблизно 45 см від дитини, чітко промовляючи, що на ній зображено. Рекомендовано: одне заняття – 10 – 15 карток, одна картка – 1 сек. Вивчені картки вилучаються. Показ одного біта – 30 разів, 3 у день протягом 10 днів.
Читання
Методика читання ґрунтується на механічному запам'ятовуванні слів, які багато разів на день показують малюкові і на підставі власного досвіду малюк згодом зрозуміє закони, за якими письмо передає усне мовлення. Наприклад, показуючи картку зі словом «мама», потрібно чітко вимовити: «Це означає «мама» і не треба нічого пояснювати. Спочатку дитині показують слова, потім словосполучення, потім речення прості та поширені.
Дитина не складає букви в слова, а запам'ятовує слово цілком, і згодом бачачи його в тексті, він відтворює його звучання.
Математика
Під час навчання математики на картках зображені не цифри, а кількість точок, які відповідають тій цифрі, з якою знайомлять малюка. Наприклад, показують не цифру «5», а картку, де намальовано п'ять точок. Доман вважає, що таким чином можна знайомити дитину з будь-якою цифрою.
Математичні дії не малюються у вигляді знаків +, - чи =, а вимовляються вголос.
Інтелект дитини
«Людський мозок — найдосконаліший комп'ютер, чим більше фактів йому відомо, тим більше висновків він може отримати. Якщо ми забиватимемо голови наших дітей будь-якою нісенітницею, навряд чи варто чекати від них розумних промов і вчинків. Тому ми повинні забезпечувати їх точною, виразною та недвозначною інформацією», — писав Гленн Доман.
Фізичний розвиток
Виховувати дитину фізично необхідно від народження. Від народження до шести років дитина проходить сім важливих стадій, які відповідають семи стадіям дозрівання дитячого мозку. Правильно розвиваючи дитину фізично, ми розвиваємо різні сфери головного мозку.
Доман не рекомендує сповивань і будь-якого одягу, що сковує рухи малюка. Він надає великого значення вмінню повзати. Для стимулювання фізичної активності дитини він пропонує використовувати спеціальний П-подібний трек. Його можна зробити самостійно.
Формування мозку новонародженого значно активізується, якщо його піддавати невеликій вестибулярній стимуляції. Можна носити дитину по колу, похитувати її на гойдалці, лежачи, похитувати малюка над собою.
Наступний етап - розвиток мануальних навичок. В основі - хапальний рефлекс, потрібно по кілька разів на день вкладати в долоню малюка свої пальці, він їх буде охоплювати і з часом навчиться утримувати на вазі. Коли малюк міцно «висітиме» на пальцях дорослого, можна зробити турник з поперечиною і переставляти її вище відповідно до росту дитини.
Малюк росте, фізично міцніє і приходить момент, коли він встає і вчиться ходити. Наступний етап після ходьби – щоденний біг зі збільшенням дистанції. Паралельно йдуть гімнастичні вправи: перекочування, перекиди, стрибки, ходіння колодою, розгойдування на канаті, стрибки на батуті, присідання. Трохи пізніше можна вибрати вид спорту, що найбільш сподобався, і вдосконалюватися в ньому. І найголовніше: щасливі батьки - щаслива дитина. Випромінюйте позитив, любов і лише своїм прикладом показуйте маленькому генію правильний шлях у житті!
Відео взято з youtube.com Користувач IAHP Videos